In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

wesprzyj

KRS: 0000297411
konto: 18116022020000000143732461

dr Dominika Tomaszewska

Tomaszewska Jestem mamą 8–letniego chłopca z przepukliną–oponowo rdzeniową. W chwili obecnej zrezygnowałam z kontynuacji kariery naukowej na rzecz opieki nad niepełnosprawnym synem. Miarą moich sukcesów jest każdy krok postawiony przez syna i uśmiech na jego twarzy.

Wierzę, że pojawianie się w moim życiu dziecka niepełnosprawnego ma swój sens. Dzięki temu, w sposób niezamierzony, doświadczam wielu przykrych emocji i poznaję trudną rzeczywistość, w której znajdują się rodzice tacy jak ja. Bez tego doświadczenia naprawdę nie można w pełni dostrzec lub wyobrazić sobie sytuacji rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

Obowiązujący system wsparcia powoduje moją frustrację, często czuje się bezsilna i dostrzegam wielką potrzebę zmian. Zmienić trzeba wiele. Mój syn będzie osobą niepełnosprawną do końca życia.

Jest nas wielu. Codziennie walczymy o zdrowie, właściwą opiekę medyczną, edukację naszych dzieci - to walka o przyszłość. Walczymy z chorobą w systemie prawnym, społecznym, ekonomicznym, który nam tej drogi nie ułatwia, wręcz przeciwnie.

Ze swoimi problemami często zostajemy sami. Od naszej siły i determinacji zależy jakie przeszkody usuniemy z naszej drogi. Jednak przeszkód jest zbyt dużo. Często pojawiają się jedna po drugiej lub jednocześnie.

Sami nie damy rady. Musimy podejmować wspólne działania na rzecz zmiany sytuacji naszych dzieci. Od naszego wspólnego zaangażowania zależy wiele. Nasz wspólny głos ma swoją siłę. Im będzie nas więcej tym więcej możemy zyskać.

Cieszę się, że powstała Fundacja „ Spina” bo wierzę, że jest to organizacja, która może reprezentować właśnie interesy naszych dzieci i naszych rodzin.

Współpraca Fundacji „Spina” z The International Federation for Spina Bifida and Hydrocephalus (IF) budzi moje nadzieje na wypracowanie tu w Polsce właściwego sytemu opieki i wsparcia dla naszych rodzin. Nasze dzieci przy odpowiednim wsparciu mogą w pełni prowadzić normalne, szczęśliwe życie nawet gdy nas już zabraknie.

Wspólnie z Fundacją „Spina” i z innymi rodzicami z entuzjazmem przyłączam się do programu PUSH (People United for Spina Bifida and Hydrocephalus) organizowanego przez IF, bo wierzę, że pierwszym krokiem do przeprowadzania zmian jest głośne mówienie o swoich potrzebach i wspólne określenie celów, do których mamy dążyć. Zachęcam wszystkich do udziału w programie. Każdy głos się liczy. Nic o nas bez nas.

Kalendarium

Facebook

Licznik odwiedzin

763124
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszyscy odwiedzający
183
1594
1867
763124

Sponsorzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Partnerzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

powered by Nataltec 2014