In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

wesprzyj

KRS: 0000297411
konto: 18116022020000000143732461

Historie podopiecznych

Zapraszamy do zapoznania się z historiami naszych podopiecznych.

JACEK WÓJCIK

JacekWojcik

Jacuś urodził się 15.12.2014r. w Bytomiu z rozszczepem kręgosłupa i otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową, czego następstwem jest wodogłowie, zespół Arnolda Chiariego,niedowład nóżek, stopy końsko - szpotawe i pęcherz neurogenny. W pierwszym miesiącu życia przeszedł dwie operacje: zamknięcia przepukliny oponowo - rdzeniowej oraz wstawienia zastawki dootrzewnowej. W związku z tym musi być pod stałą opieką lekarską wielu poradni specjalistycznych: neurologicznej, chirurgicznej, kardiologicznej, urologicznej, ortopedycznej, fizjoterapeutycznej, okulistycznej i audiologicznej. Jego przyszłość i samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie zależy od intensywnej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe, które pomoże leczyć i rehabilitować naszego synka tak, by mógł w przyszłości w pełni korzystać z życia.

                                              przekaż darowiznę:

Fundacja Spina
ul.Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
tytułem: DLA JACKA WÓJCIKA

Z całego serca dziękujemy!

Anna i Piotr Wójcik, rodzice Jacka

 

ZOSIA SZEWCZYK

ZosiaSzewczyk

Zosia Szewczyk urodziła się 15.06.2009 w Bytomiu w 34 tyg. ciąży. W 23 tyg.ciąży tj 02.04.2009 przeszła operację wewnątrzmacicznego zamknięcia przepukliny oponowo- rdzeniowej. Urodziła się z wodogłowiem wewnętrznym na szczęście nieaktywnym - bez zastawki, porażeniem stóp i pęcherzem neurogennym. Jest bardzo pogodnym radosnym i spostrzegawczym dzieckiem, ciekawym ludzi i otoczenia. Jest pod opieką wielu specjalistów (neurolog, neurochirurg, audiolog, okulista, rehabilitacji, wad dysraficznych, ortopeda, psycholog, logopeda) Od pierwszych tygodni życia intensywnie rehabilitowana. Dzięki systematycznej pracy udało się osiągnąć poziom, na którym Zosia bardzo chce stawać i chodzić. Aby to było możliwe konieczne jest przeprowadzenie chirurgicznej korekcji ustawienia stóp końsko-szpotawych (będzie to już druga operacja poprzednia wykonana w ICZMP w Łodzi w 3 m-cu życia). Dodatkowo biodra Zosi nieustannie zagrożone są podwichnięciem, w związku z czym Zosia noce spędza w aparacie (Atlanta) którego zadaniem jest prawidłowe ustawienie i stabilizacja stawów biodrowych.  Mamy jednak ogromną nadzieję, że mimo swojej niepełnosprawności fizycznej Zosia będzie mogła być w przyszłości pełnosprawnym człowiekiem w wymiarze społecznym i czuć się potrzebną dla innym, a tym samym być szczęśliwą. Mimo wielu sukcesów jakie udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy oraz wsparcia wielu ludzi wielkiego serca, mamy świadomość, że przed Zosią również przed nami rodzicami i bratem stoi wiele wyzwań i zadań do wykonania, które mamy nadzieję, przyczynią się do wartościowego życia Zosi.

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Zosi Szewczyk"

 

ELIZA SZYMCZAK

Eliza Szymczak

Eliza Szymczak urodziła się 2 października 2009 roku. Zdiagnozowano u niej przepuklinę oponowo-rdzeniową. Przeszła niezbędną operacje w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Przepuklina okazała się niewielka w okolicy lędźwiowej dlatego nasza córka osiąga duże postępy w rehabilitacji.
Eliza ma dziś 2,5 roku. Jest niezwykle wesołą dziewczynką. Pięknie mówi i doskonale rozwija się umysłowo. Niestety chodzi tylko przy pomocy balkonika. Ciągle pozostaje pod opieką wielu lekarzy. Jest codziennie rehabilitowana i masowana .Szczególne osiągnięcia przynosi metoda Voyty. Korzysta z pionizatora i butów ortopedycznych. Jest także cewnikowana.
Chcielibyśmy aby udało się nam ją na tyle usprawnić aby mogła samodzielnie postawić pierwsze kroki.

 Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Elizy Szymczak"

 

WIKTORIA STOLARCZYK

WiktoriaStolarczyk

Wiktoria jest dwuletnią, pogodną,spokojną, radosną, szczęśliwą dziewczynką.Nie ma problemu z okazywaniem uczuć, lubi się przytulać, potrafi pocieszyć. Jej znak rozpoznawczy-uśmiechnięta buzia, nie pozostawia obojętnym. Niezwykła radość życia,ciepło i otwartość wobec ludzi nie pozwala przejść obok dziewczynki, nie obdarzając jej uśmiechem.

Wika bardzo lubi bawić się lalkami, a szczególnie małymi laleczkami,figurkami, którym organizuje zabawę w swoim miniaturowym domku dla lalek. Wiktoria razem z bratem bliźniakiem-Ksawerym, lubią przeglądać i czytać wspólnie z mamą wybrane książeczki, wykazując przy tym niezwykłą cierpliwość i zainteresowanie.Ponadto wspólnie układają klocki i puzzle, rysują kredkami lub lepią z plasteliny.Razem również oglądają wybrane przez mamę bajeczki na kanale Mini Mini. Istnieje jednak przeszkoda we wspólnym spędzaniu czasu przez rodzeństwo. Wiktoria urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Podczas gdy Ksawery biega, podskakuje i uwielbia spędzać czas na placu zabaw, jego siostra bliźniaczka, nie jest w stanie chodzić samodzielnie, nie może przyłączyć się do brata we wspólnej zabawie. Rozwój intelektualny, społeczny dziewczynki jest prawidłowy, natomiast rozwój fizyczny wymaga ciągłej rehabilitacji i ćwiczeń. Wiktoria bardzo dzielnie i cierpliwie znosi wszystkie trudy i wyrzeczenia swojej choroby,aby mogła kiedyś samodzielnie chodzić, biegać i podskakiwać potrzebna jest dalsza rehabilitacja.

 Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Wiktorii Stolarczyk"

 

ZUZIA MADAJ-SOLBERG

ZuziaMadajSolberg

Zuzia jest wesołym i odważnym przedszkolakiem, we wrześniu tego roku pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zanim się urodziła przeszła operację zamknięcia rozszczepu kręgosłupa w brzuszku swojej mamy. Mimo bardzo wczesnych narodzin- w 25 tygodniu ciąży- dzielnie sobie radziła i mając 2 latka zaczęła samodzielnie chodzić

Niestety zaledwie rok później przeszła bardzo poważne zapalenie mózgu i po półrocznym pobycie w szpitalu wróciła do domu w bardzo słabej kondycji, tracąc w znacznej mierze władzę w nóżkach. Intensywna, wieloprofilowa rehabilitacja odniosła wspaniałe efekty i dzisiaj Zuzia porusza się samodzielnie o kulach. Marzy o tym, żeby jak jej młodszy 4 letni brat Nikuś jeździć na rowerze.

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Zuzanny Madaj-Solberg"

OLA BIEDAK

OlaBiedak

 Witajcie!
Mam 6,5 lat; bardzo lubię się bawić, malować, obserwować przyrodę, uwielbiam wycieczki z moim tatą, wariactwa z młodszym bratem Tymkiem; kocham psy i swoje przedszkole. Mam tutaj wielu kolegów i koleżanek, którzy każdego dnia służą mi swoją  pomocną dłonią. Z nimi łatwiej mi pokonać trudności, które codziennie  napotykam na swojej drodze. Oni wiedzą, że moje nóżki wymagają ciągłych  i regularnych ćwiczeń, a mimo to chyba mnie lubią:) Ola

Ola urodziła się z wadą kręgosłupa, w następstwie której wystąpiło porażenie kończyn dolnych. Mimo to jest dzieckiem otwartym, pogodnym i radosnym, który często z aniołkiem ze zdjęcia ma niewiele wspólnego, ale i tak rodzice BARDZO ją kochają :). Systematyczna rehabilitacja przynosi efekty, a dzięki Państwa pomocy Ola mogłaby mieć zapewnione dodatkowe ćwiczenia, zabiegi i niezbędne zaopatrzenie ortopedyczne.

 Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Oli Biedak"

 

HANIA BUBA

HaniaBuba

Przyszła na świat 14.01.2012 roku, kiedy z nieba spadał pierwszy tej zimy biały puch. Malutka Hania 2700g urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, końsko-szpotawymi stopami, przykurczem wyprostnym obu kolan, wodogłowiem, częściową agenezją ciała modzelowatego mózgu, pęcherzem neurogennym, refluksem pęcherzowo-moczowodowym. Wymaga cewnikowania pęcherza co 3 godziny i intensywnej codziennej rehabilitacji asymetrii ciała. Leczymy Hanie u szeregu specjalistów już od pierwszych dni życia żeby w przyszłości mogła jak najlepiej funkcjonować. Po trzymiesięcznym noszeniu gipsów, zbliża się termin operacji stóp Haneczki, jest to decydujący i niezbędny etap leczenia porażonych nóżek. Wraz ze wzrostem dziecka mogą pojawić się kolejne poważne konsekwencje wrodzonej wady rozwojowej. Tak jak swoja patronka s.Faustyna trudy krótkiego życia Haneczka znosi bardzo dzielnie, nierzadko radosnym uśmiechem wita ludzi. Obecnie marzeniem rodziców jest zobaczenie pierwszych samodzielnych kroczków córki, a do tego potrzeba zaopatrzenia ortopedycznego i wielu godzin rehabilitacji.

Wierzymy w szczere dobre i chętne do niesienia pomocy serca darczyńców. Prosimy o pomoc finansową dla malutkiej Hani aby mogła normalnie chodzić i rozwijać się.

 Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Hani Buba"

FILIP CHOIŃSKI

FilipChoinski

Filip urodził się 14 czerwca 2010 r z przepukliną oponowo-rdzeniową okolicy lędźwiowo-krzyżowej, wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych. Po badaniach zdiagnozowano u niego pęcherz neurogenny i jest cewnikowany 4 razy na dobę. Filipek jest bardzo wesołym, pogodnym i radosnym chłopcem. Nie jest tak często rehabilitowany, ponieważ często choruje. Nie chodzi, ale mamy nadzieję, że przy intensywnej rehabilitacji stanie o własnych siłach.

 Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Filipa Choińskiego"

ARTUR GRINKE

ArturGrinke

Arturek urodził się z chorobą kręgosłupa zwaną przepukliną oponowo–rdzeniową. Następstwem tej choroby jest przede wszystkim niedowład jednej nóżki, który powoduje, że Artur ma duże trudności w samodzielnym poruszaniu się. Chorobie tej dodatkowo towarzyszą wodogłowie i pęcherz neurogenny. Jego stan wymaga stałej opieki lekarzy i specjalistów a przede wszystkim systematycznej i intensywnej rehabilitacji ruchowej.

Mimo choroby Arturek jest pogodnym pełnym życia i bardzo mądrym już prawie 4 latkiem. Od kliku miesięcy zaczyna stawiać swoje pierwsze poważne kroki. Marzymy o tym , że będzie samodzielnie chodził i wierzymy, że uda mu się to.

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Artura Grinke "

ALEKSANDRA KRETSCHMER

OlaKretschmer

Urodziłam się 3.08.2012r w Bytomiu. Choruję na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie i pęcherz neurogenny. Potrzebuję Waszej pomocy, by samodzielnie móc chodzić i rozwijać się jak moi zdrowi rówieśnicy. By temu podołać muszę być regularnie rehabilitowana i często odwiedzać wielu lekarzy specjalistów: ortopedów, chirurgów, urologów, neurologów… Proszę Was o pomoc, gdyż ta żmudna praca wymaga od moich rodziców dużych nakładów finansowych, którym nie są w stanie sprostać. Przekażcie proszę na mnie swój 1% podatku. Liczy się każdy grosz! Dziękuję.

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Aleksandry Kretschmer "

WIKTORIA JURGA 

Wiktoria_Jurga

Wiktoria urodziła się 26,10,2011 r. w Bytomiu 28 tyg. ciąży. W 26 tyg. ciąży przeszłą operację wewnątrz maciczną zamknięcia przepukliny oponowo – rdzeniowej.

Urodziła się z wodogłowiem stacjonarnym, pęcherzem neurogennym oraz częściowym porażeniem kończyn dolnych.

W czwartym miesiącu życia na oddziale neurochirurgii w GCZD w Katowicach przeszła kolejną operację – odkotwiczenia rdzenia kręgowego oraz usunięcia worka przepuklinowego.

Wiktoria jest pod stałą opieką wielu specjalistów, jak również jest stale rehabilitowana. Wiktoria jest bardzo dzielnym i upartym dzieckiem, Dzięki temu wspaniale się rozwija i robi ogromne postępy. Wymaga jednak dalszej opieki medycznej oraz ciągłej rehabilitacji

Pieniążki zebrane na jej subkoncie pozwolą na dalsze leczenie oraz rehabilitację Wiktorii

Dziękujemy za okazane serce Wiktoria z rodzicami

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10
40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
Z dopiskiem „Dla Wiktorii Jurgi"

MILENA PLICHTA

MilenaPlichta

Milenka przyszła na świat 1 października 2013r. w Bytomiu. Ważyła zaledwie 1100 gram i miała tylko 38 cm długości. Już w łonie matki przeszła swoją pierwszą poważną operację zamknięcia przepukliny oponowo - rdzeniowej. Milenka urodziła się z wadą układu nerwowego, która spowodowała uszkodzenie pęcherza moczowego, porażenie kończyn dolnych oraz wodogłowie. W pierwszych dniach życia przebyła sepsę i omal nie umarła. Przetoczono jej całą krew.

Milenka jest pod opieką wielu specjalistów. Przez pierwsze miesiące życia musiała odbywać częste i długie podróże do Poznania by leczyć nóżki końsko - szpotawe. W marcu 2014 roku przebyła poważną operację wstawienia zastawki. Wszystko po to, aby w przyszłości mogła być zdrowym i wesołym dzieckiem.

Największym marzeniem jest prawidłowy rozwój umysłowy i samodzielne chodzenie Milenki. Leczenie Mileny wymaga ogromnych nakładów finansowych. Każda złotówka jest dla naszej córeczki niezwykle cenna.

Mając nadzieję na pomoc z głębi serca dziękujemy.

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
Numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem "Dla Milenki Plichta"

MIŁOSZ SZUKAŁA

MiloszSzukala

Miłosz urodził się 11.09.2012 w Szczecinie z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, porażeniem kończyn dolnych, końsko-szpotawymi stopami oraz pęcherzem neurogennym. W drugim dniu swojego życia przeszedł bardzo poważną operację przepukliny oponowo-rdzeniowej.

Mimo ciężkiej choroby Miłosz jest bardzo wesołym dzieckiem i z cierpliwością znosi intensywną rehabilitację, ciągłe wizyty u lekarzy specjalistów (neurolog, neurochirurg, okulista, ortopeda, urolog, nefrolog) oraz częste pobyty w szpitalach. Dzięki intensywnej rehabilitacji Miłoszek samodzielnie siedzi oraz potrafi się przemieszczać lecz nadal nie może dogonić swej starszej siostry. Aby w przyszłości mógł być samodzielny potrzeba wielu godzin intensywnej rehabilitacji i opieki lekarskiej w Polsce oraz poza granicami naszego kraju, które są bardzo kosztowne.

Każdy z Was może pomóc Miłoszowi wystarczy podarować 1% swojego podatku. W swoim PIT-ie wpisz nr KRS 0000297411 z dopiskiem NA LECZENIE I REHABILITACJE MIŁOSZ SZUKAŁA NR 58

Możesz również wpłacić pieniążki na konto fundacji:

Fundacja Spina
ul. Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
z dopiskiem NA LECZENIE I REHABILITACJE MIŁOSZ SZUKAŁA NR 58

Rodzice Ewa i Bartek Szukała

KAMIL KACZMAREK

KamilKaczmarek

Nazywam się Kamil Kaczmarek urodziłem się 10.09.2012 roku, w 35 tygodniu ciąży z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku krzyżowym, wodogłowiem stacjonarnym pod kontrolą (bez zastawki) oraz pęcherzem neurogennym, cewnikowany co 3 godziny.

Jestem pod stałą opieką wielu specjalistów, intensywna rehabilitacja daje mi wielką szanse na samodzielne chodzenie. Dlatego proszę o wsparcie ludzi o wielkich sercach na rehabilitację dla mnie.

Fundacja Spina
ul.Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
KRS 0000297411
Z dopiskiem DLA KAMILA KACZMARKA

GABRYSIA ROSZAK

GabrysiaRoszak

Gabrysia urodziła się 01.07.2014r z rozszczepem kręgosłupa w odcinku piersiowym, otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszła dwie ratujące ją operacje: plastyk przepukliny oraz wstawienie zastawki komorowo-otrzewnowej. Gabrysia jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów. Jest rehabilitowana sześć razy w tygodniu metod NDT-Bobath oraz metod Vojty. Systematycznie uczęszcza również na zajęcia logopedyczne. Jej rodzice marzą o tym, żeby była samodzielna. Wielką nadzieją na to jest bardzo kosztowna terapia komórkami macierzystymi i intensywna rehabilitacja. Możesz pomóc spełnić to marzenie przekazując darowiznę:

Fundacja Spina
ul.Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
KRS 0000297411
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Gabrieli Roszak.

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!
Gabrysia z mamą i tatą

KAMILKA GAJ

KamilaGaj

JULIA KUKUŁA

Julia przyszła na świat 5 lat temu z przepukliną oponowo-rdzeniową, otwartą w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Następstwem tej choroby jest niedowład kończyń dolnych, wodogłowie i pęcherz neurogenny. Pomimo tak młodego wieku ma za sobą już niejedną operację. Niezwykła radość z życia, ciepło, pogodna ducha jaką ma w sobie, dodaje Nam siły i pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. Jej optymizm sprawia, że chcemy ją jak najlepiej przygotować do dorosłego życia. Wymaga to jednak ciągłej rehabilitacji i ćwiczeń – zarówno w domu jak i pod opieką specjalistów.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!
Rodzice Julii

Fundacja Spina
ul.Chorzowska 214/10 40-101 Katowice
Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
KRS 0000297411
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Julia Kukuła

Kalendarium

Facebook

Licznik odwiedzin

763117
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszyscy odwiedzający
176
1587
1860
763117

Sponsorzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Partnerzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

powered by Nataltec 2014