In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

wesprzyj

KRS: 0000297411
konto: 18116022020000000143732461

Daj mi skrzydła, które niosą

Biwak 9- 10.06.2018

 • Jak w zeszłym roku Dzień Dziecka chcemy swiętować nad wodą! Kolejny raz proponujemy wycieczkę nad zalew Łąka koło Pszczyny. Biwak odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca.  

Tym razem dajemy możliwość wspólnego biwakowania i wzajemnego spotkania podczas dwóch dni przepełnionych atrakcjami. Przez cały weekend dla dzieci i młodzieży mamy zaplanowane zajęcia spotrtowe czyli żagle, kajaki, szermierka na wózkach, siatkówka na siedząco oraz spotkanie z parabadmintonem. Dla dzieci młodszych przewidujemy zajęcia plastyczne i spotkania z pieskami na dogoterapii. Dla dorosłych planujemy blok wykładowy dotyczący nowinek ze śwata sprzetu ortopedycznego, urologicznego, sportowego i nie zabraknie odwiecznego pytania czy pies asystujący to pies dogoterapeutyczny :) O faktach i mitach na temat psów kilka słów powie Dorota. Czas znajdziemy również na blok dyskusyjny dla rodziców. 

Jak w zeszłym roku liczymy na wszystkich spiniaków i przyjaciół! Impreza ma charakter integracyjny więc bierzcie znajomych i rodzeństwo.

Koszt uczestnictwa: Dzieci do 4 r.ż bezpłatnie

Podopieczni, rodzeństwo powyzej 4 r. ż. 25 zł

Rodzice i dorośli uczestnicy 40 zł

Cena zawiera: warsztaty i zajęcia sportowe, korzstanie ze sprzetu wodnego podczas zajęć, obiad, napoje, organizację grilla wraz z poczęstunkiem, nocleg na polu namiotowym (z własnym sprzętem).

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia na aderes Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub o kontakt telefoniczny 503005408.

W treści proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz ilość uczestników wraz z wiekiem. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja!!


Biwak 3-4.06.2017

 • W tym roku ze sportowym akcentem świętujemy Dzień Dziecka- proponujemy wspólny biwak w dniach od 3 do 4 czerwca. Wspólne lenistwo i integracja będą przeplatać się ze sportową rywalizacją. Wszystko odbędzie się na terenie znanym i przyjaznym Spiniakom...  OSW Łąka. W planie mamy żagle, szermierkę, siatkówkę na siedząco, dogoterapię, zajęcia plastyczne i wieczornego grila :)  

Zajęcia przewidziane są dla wszystkich! Spiniaki bierzcie rodziców, młodsze i starsze rodzeństwo dla każdego znajdzie się ciekawe zajęcie.

Dzieci do 4 r.ż: darmowo

Podopieczni i rodzeństwo pow. 4 r.ż:  20 zł

Rodzice i dorosłe osoby towarzyszące: 25 zł

Cena zawiera warsztaty i zajęcia sportowe, korzystanie ze sprzętu wodnego podczas zajęć, opiekę instruktorów, obiad, kolację- grill, nocleg na polu biwakowym (z własnym namiotem).

Informacje o ośrodku 

Zapisy przyjmujemy do 15 maja na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu prosimy podać liczbę zgłaszanych członków rodziny.

 


Szkolenie żeglarskie 2017

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie żeglarskie!! W tym roku planujemy wyjazd pełen wrażeń od 24 lipca do 3 sierpnia! Uwaga w tym roku zmieniamy lokalizację! Żeglować będziemy pod Gliwicami w Ośrodku Żeglarskim Szkwał nad Zalewem Pławniowickim

 Dzielimy się na dwie grupy:

1. Podopieczni - Spiniaki 2 365 zł

2. Grupa rodzeństwa młodszego Ziomale 1 180 zł

Dla grupy rodzeństwa starszego oraz rodziców w tym roku nie przewidujemy zajęć programowych

Równocześnie informujemy, że pracujemy nad pozyskaniem sponsora aby obniżyć koszty szkolenia. Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz komunikaten informacyjnym wyjaśniającym zasady zakwaterowania oraz propozycję wolontariatu dla starszego rodzeństwa.

Regulamin

Komunikat z informacjami

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca wraz z zadatkiem w razie pytań prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub 503005408


Szkolenie narciarskie na monoski 2016/2017

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na przygodę z mono-ski. W tym sezonie oferujemy dwa terminy szkoleń: od 15 do 21  stycznia 2017 oraz  od 5 do 11 lutego.

Jak w ubiegłym roku gościmy w Ośrodku Wypoczynkowym Stasind, który zapewni wszystkim  niezbędnych poza stokowych atrakcji. Kadrę stanowią instruktorzy START Poznań. Stok szkoleniowy znajduje się w Białce Tatrzańskiej.

Koszt podopiecznego 2300 zł

Cena zawiera: noclegi, wyżywienie, trening na stoku pod okiem instruktora, ubezpieczenie, sprzęt mono-ski, karnety.

Koszt opiekuna i innych osób towarzyszących: 780 zł (wyżywienie oraz nocleg)

Prosimy aby szczegółowo zapoznać się z regulaminem wyjazdu. Zgłoszenia przyjmowane są na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 22 listopada!! (Rezerwacja miejsc: po przesłaniu uzupełnionego formularza zgłoszeniowego z wpisanym terminem oraz przesłaniu zadatku)

Regulamin

Formularz

Informujemy, że szkolenia zostaną zorganizowane przy minimalnej ilości 6 uczestników!

W przypadku otrzymania dowinansowania dedykowanego na szkolenia zimowe dla podopiecznych Fundacji cena może ulec pomniejszeniu!


Szkolenie żeglarskie 2016!!

 • szkolenie żeglarskie 29.07- 07.08.2015 MORiS Pszczyna- Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Ruszają zapisy !

W tym roku dzielimy uczestników na

1. Spiniaków: podopieczni ( 6 + lat)  1550 zł

2. Ziomali: rodzeństwo podopieczych ( 6 + lat) 780 zł

3. Oldboye: rodzice i opiekunowie 450 zł

UWAGA!!  Do ceny dla rodzeństwa i rodzców w tym roku należy doliczyć opłatę za noclegi na polu biwakowym! Wg cennika Ośrodka: namiot – 10zł/doba oraz opłata pobytowa – 6zł/osoba/doba (dzieci do lat 10 bezpłatnie).

Rodzice i opiekunowie na czas zajęć spiniaków, ziomali mają swój program zajęć poza ośrodkiem MORiSu.

Regulamin szkolenia żeglarskiego 2016

Informacje dotyczące szkolenia 2016

Formularz zgłoszeniowy

     


Lato 2015 przed nami! Obozy, biwaki, wyjazdy, wspólna zabawa i szlifowanie umiejętności sportowych. Kolejno przedstawiamy nasze Aktywne wydarzenia:

 • Cotygodniowe treningi siatkówki na siedząco- spotkania w poniedziałki od 17.00 w Szkole im. Roberta Oszka w Katowicach

Siatkówka na siedząco to chyba najbardziej integracyjny sport! Dlaczego? Bo zawodnikami są osoby niepełnosprawne oraz osoby pełnosprawne. Nawet na szczeblu międzynarodowych rozgrywek dopuszcza się rywalizację w tzw. mieszanych składach. W żadnym innym sporcie nie jest to spotykane chyba, że na zawodach integracyjnych. W Katowicach możemy pograć dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta!! Mamy nadzieję, że stworzymy zgraną drużynę i będziemy mogli kontynuować nasze plany w kolejnych latach.

 • Biwak Aktywna Spina- Aktywne Dzieciaki w Łące nad zalewem pszczyńskim 13.06.2015

Biwaku nie musimy szczególnie opisywać, po kilku udanych edycjach czekamy na więcej atrakcji! W tym roku łączymydoroczną już  Konferenferencję z Aktywną Spiną!! Rodzice będą mogli wsłuchiwać się w konferencję, gdy dzieciaki (oczywiście pod nadzorem instruktorów i wolontariuszy) będą bawić się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Wszystko dzięki przychylności władz Miasta Pszczyna i zaprzyjaźnionemu MORiSowi Pszczyna.

Szczegóły AktywnejKonferencji 2015

 

 • Obóz żeglarski 31.07- 10.08.2015 MORiS Pszczyna- Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Ruszają zapisy na kolejny obóz żeglarski!

W tym roku dzielimy uczestników na

1. Spiniaków: podopieczni ( 6 + lat) 

2. Ziomali: rodzeństwo podopieczych nie biorące udziału w szkoleniu na patent żeglarza ( 6 + lat) 

3. Patenciaki: osoby szkolące się na patent żeglarza ( 14 + lat) 

4. Oldboye: rodzice i opiekunowie 

UWAGA!! Rodzice i opiekunowie na czas zajęć spiniaków, ziomali, patenciaków mają swój program zajęć poza ośrodkiem MORiSu.

Koszty uczestnictwa:

Spiniaki i Ziomale 10 dni pobytu - 850 zł

Oldboye 10 dni pobytu - 450 zł

Patenciaki 1550 zł (egzamin płatny osobno ) 14 dni pobytu

Informacje o obozieInformacje o obozie 

Regulamin Obozowy

Zgłoszenie na obóz 

 

 


Ruszamy z kampanią na rzecz aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową oraz integracji i aktywizacji sportowej rodzin, w których wychowują się dzieci z niepełnosprawnością ruchową i dzieci zdrowe. Zapraszamy na:

 • Biwak Aktywna Spina- Aktywne Dzieciaki w Łące nad zalewem pszczyńskim 14-15.06.2014

Biwakujemy całymi rodzinami pod namiotami, które sami rozbijemy! Pływamy na kajakch, deskach, żaglówkach, motorówkach! Gramy w siatę na siedząco! Trenujemy z pieskami!Próbujemy swoich sił na handbikach- przygotujemy do tego specjalny tor! Będzie też coś dla mamy, siostry i brata, niech tez czują wszystkie mięśnie tak jak Ty i Ja!

Będzie też wspólny posiłek przy ognisku, gry i zabawy, warsztaty muzyczne. Niedziele rozpoczniemy wspólnym śniadaniem, plażowaniem oraz sprawdzeniem naszych wodnych umiejętności. Czekamy na każdą osobę z niepełnosprawnością ruchową w wieku szkolnym, jej rodzeństwo i rodziców. Każdy znajdzie swoje miejsce, a w nim coś dla siebie. Udział w imprezie podopiecznych Fundacji Spina w całości finansowany jest ze środków własnych Fundacji. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmujemy do 31.05.2014

 • Obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Łące nad zalewem pszczyńskim 28.07-3.08.2014

Uczymy się żeglować od okiem doświadczonych instruktorów. Zdobywamy tytuł Optymiściarza. Woda, plaża, treningi bez mamy i taty ale z pomocna ręka asystentów.

Zajęcia od od 9.00 do 17.00 - zobacz program

W tym czasie ciekawa oferta dla rodziców - zobacz program oraz informacje dodatkowe

 • Obóz żeglarski dla rodzeństwa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Łące nad zalewem pszczyńskim 28.07-3.08.2014

Prowadzony równolegle do grupy z niepełnosprawnością ruchową. Uczymy się żeglować pod okiem doświadczonych instruktorow. Oprócz zajęc sportowych i warsztatów muzycznych odbędą się warsztaty terapeutyczne pt " Nie mam rozszczepu kręgosłupa i też jestem niezwykły"-zobacz program

 • Siatkówka na siedząco w Katowicach

Tworzymy grupę siatkówki na siedząco dla dzieci w wieku szkolnym. Zainteresowanych z rejonu Katowic prosimy o kontakt z biurem Fundacji Spina

 • Regularne treningi żeglarskie w Katowicach

Tworzymy grupę żeglarska dla dzieci w wieku szkolnym. Zainteresowanych z rejonu Katowic i okolic udziałem w treningach żeglarskich prosimy o kontakt z biurem Fundacji Spina.

Kalendarium

Facebook

Licznik odwiedzin

763102
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszyscy odwiedzający
161
1572
1845
763102

Sponsorzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Partnerzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

powered by Nataltec 2014