ul. Medyków 16, Katowice
503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Created with Sketch.

Jacek Wójcik

Jacek urodził się 15.12.2014r. w Bytomiu z rozszczepem kręgosłupa i otwartą przepukliną oponowo -rdzeniową, czego następstwem jest wodogłowie, zespół Arnolda Chiariego, niedowład nóżek, stopy końsko – szpotawe i pęcherz neurogenny.

W pierwszym miesiącu życia przeszedł dwie operacje: zamknięcia przepukliny oponowo – rdzeniowej oraz wstawienia zastawki dootrzewnowej. W 2017 roku lekarze podjęli próbę odkotwiczenia rdzenia kręgowego, aby dalszy rozwój Jacka nie został zahamowany. Niestety w związku ze stopniem skomplikowania, odkotwiczenie nie powiodło się w pełni. W konsekwencji Jacek może w każdej chwili utracić pełną ruchomość kończyn. 

Nasz synek jest pod stałą opieką lekarską wielu poradni specjalistycznych: neurologicznej, neurochirurgicznej, urologicznej, ortopedycznej, fizjoterapeutycznej i okulistycznej. Jego przyszłość i samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie zależy od intensywnej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Jacek porusza się na wózku aktywnym, jest też pionizowany i korzysta z kilku turnusów rehabilitacyjnych w roku. Bez Państwa pomocy nie będziemy w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe, które pomoże leczyć i rehabilitować naszego synka tak, by mógł w przyszłości w pełni korzystać z życia.

Jeżeli możesz, podaruj 1% podatku:
KRS: 0000297411
Cel szczegółowy: JACEK WÓJCIK


lub przekaż darowiznę:


numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
tytułem: DLA JACKA WÓJCIKA

Z całego serca dziękujemy!

Anna i Piotr Wójcik, rodzice Jacka