ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Zaopatrzenie ortopedyczne dla osób z rozszczepem kręgosłupa powinno spełniać następujące kryteria:


– maksymalizacja sprawności motorycznej pacjenta,
– korekcja wad postawy,
– zapobieganie utrwalania złych wzorców chodu,
– zapobieganie powstawania skaleczeń, a co za tym idzie trudno gojących się ran,
– polepszenie komfortu funkcjonowania.

Bardzo ważna jest również estetyka wykonania sprzętu, która sprawia, że pacjent chętniej go używa i nie czuje się dyskomfortowo.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, zaprosiliśmy do współpracy specjalistów z dziedziny ortopedii od lat pracujących przy projektowaniu oraz produkcji sprzętu ortopedycznego, specjalizujących się w diagnostyce biodynamicznej pacjentów z rozszczepem kręgosłupa.

W 2012 roku przeprowadziliśmy pilotażowy projekt z udziałem skandynawskich specjalistów ortopedycznych, którzy podzielili się swoim doświadczeniem w produkcji sprzętu ortopedycznego nowej generacji z bytomskim warsztatem ortopedycznym Ortomed. Pięciu podopiecznych fundacji zostało wyposażonych w nowoczesny sprzęt ortopedyczny, zasponsorowany przez nas oraz norweską firmę ortopedyczną Atteraas Ortopediteknikk z Bergen. W związku z ogromnym zainteresowaniem, nawiązaliśmy stałą współpracę z Atteraas Ortopediteknikk i Trondelag Ortopediske Verksted. Skandynawscy specjaliści przywieźli do Polski nie tylko nowoczesne technologie i komponenty, ale przede wszystkim holistyczne podejście do pacjenta. Nie usprawnia się tylko nogi, czy ręki, lecz całego człowieka, dlatego tak ważna jest wieloprofilowa praca w zespole, gdzie każdy również mały pacjent i jego rodzice są częścią zespołu specjalistów.

Obecnie, podwyższając jakość naszego wsparcia, podjęliśmy współpracę z firmą Ortoconcept przy wsparciu najlepszych niemieckich specjalistów. Testujemy najlepsze rozwiązania dla naszych podopiecznych jak również osób z zewnątrz. Oferujemy wsparcie w postaci Pracowni Ortopedycznej gdzie można dostosować sprzęt odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka.