In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

wesprzyj

KRS: 0000297411
konto: 18116022020000000143732461

O fundacji

Nasza fundacja powstała z zaangażowania i troski o dzieci, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów.

Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Ich zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami.
W wielu rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy.

"...Nawet w moich najtrudniejszych chwilach nie miałem najmniejszych wątpliwości, że ciężkie życie jest lepsze niż żadne. Jeśli zastanowisz się co stało się z dzieckiem Państwa Solberg, to ta rodzina wybrała dla dziecka operację zamknięcia rozszczepu kręgosłupa w łonie matki.
17 listopada przyszła na świat mała Zuzanna. Najprawdopodobniej z niepełnosprawnością która będzie jej towarzyszyła do kńca życia.
Ale powtarzam jeszcze raz, alternatywą dla niej było nie żyć w ogóle..."
-Kronikker-Aftenposten-08.02.2007 - autorem artykułu jest Bjorn Hatterud, norweski dziennikarz, u którego zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa.

Fundacja Spina ma polsko-norweskie korzenie.
Dlatego chcielibyśmy możliwie jak najlepiej wykorzystać doświadczenia i osiągnięcia obu państw w tej dziedzinie. W Norwegii wysoko rozwinięta diagnostyka prenatalna pozwala na wczesne rozpoznanie schorzenia i leczenie dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami wrodzonymi. Niestety większości z tych dzieci nie jest dana szansa narodzin. Jezeli jednak takie dziecko przyjdzie na świat, zostaje otoczone kompleksową opieką, jak również cała jego rodzina.
W Polsce większość przypadków przepuklin zostaje zdiagnozowana zbyt późno. Wysoka liczba narodzin dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową nakłada wiele wyzwań na lekarzy - jak leczyć, jak koordynować leczenie, aby było jak najbardziej efektywne. Szuka się więc jak najwcześniejszych możliwości leczenia.

"...Jeżeli nie zdarzy się nic drastycznego, my osoby z rozszczepieniem kręgosłupa staniemy się zdziesiątkowaną mniejszością, przyjrzyj mi się bliżej, jestem wymierającym gatunkiem..."
-Kronikker-Aftenposten - Bjorn Hatterud.

Zespół Fundacji Spina

DMadaj-Solberg
  AMalicka  
MBoreckaNurzynska
Dominika Madaj-Solberg

Prezes zarządu Fundacji
d.solberg @ spina.com.pl

 
Aurelia Malicka

Członek zarządu

 
Magdalena
Borecka–Nurzyńska

Członek zarządu

Kukulka
 
MKotzian
 
ZWozny
Joanna Kukułka

Koordynator ds. administracyjnych i wolontariatu
j.kukulka @ spina.com.pl

 
Monika Kotzian

Koordynator ds. medycznych i edukacyjnych
m.kotzian @ spina.com.pl

 
Zdzisław Woźny

Koordynator ds. księgowo- kadrowych i subkont
z.wozny @ spina.com.pl

DKleser
 

JWieczorek

 
PMalicki
Damian Kleser

Koordynator ds. sportu
d.kleser @ spina.com.pl

 
 Jarosław Wieczorek

Fundraiser

 
Piotr Malicki

Fundraiser
p.malicki @ spina.com.pl

Komisja Rewizyjna

  • Magdalena Krajewska–Grimm – przewodnicząca komisji
  • Joanna Leksowska – członek komisji
  • Beata Fidytek – członek komisji

Rada Programowa Fundacji

AOlejekprof. Anita Olejek

Profesor Anita Olejek kieruje Katedrą i Oddziałem Klinicznym Położnictwa i Ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej. Pełni też funkcję wojewódzkiego konsultanta w swojej dziedzinie. Jest jednym z najmłodszych profesorów Śląskiej Akademii Medycznej, najmłodszym na Śląsku zwierzchnikiem kliniki i jedną z nielicznych kobiet na takim stanowisku. (więcej...)

JBohosiewiczprof. Janusz Bohosiewicz

Prof. dr hab. n. med. Janusz Bohosiewicz jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Dziedzięcej od ponad 20 lat. Początkowo Kilinika znajdowała się w Bytomiu, a od 2000 roku po powstaniu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka został przeniesiony do Katowic. (więcej...)

MManderaprof. Marek Mandera

Profesor Marek Mandera od 2000 roku, a więc od roku jego utworzenia jest ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W swojej pracy klinicznej zajmuje się między innymi leczeniem wad rozwojowych ośrodkowego układu nerwowego, w tym wad dysraficznych kanału kręgowego,(więcej...)

KGrettkadr Krzysztof Grettka

DKrzywondr Danuta Krzywoń

  • Absolwentka IX Liceum Ogólnokształcące w Katowicach
  • Magister Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (Uniwersytet Śląski Katowice, Wydział Pedagogiki i Psychologii, 1997)
  • Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiki i Psychologii, 2001) (więcej...)

JLysakowskadr Jolanta Łysakowska

Jest magistrem wychowania przedszkolnego z 17-letnim stażem zawodowym. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jest nauczycielem dyplomowanym. Pracowała zarówno jako nauczyciel ogólny, jak też wspierający w grupie integracyjnej oraz nauczyciel w grupie specjalnej. Jest oligofrenopedagogiem. (więcej...)

MalickaAurelia Malicka

Jest doktorantką w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego. W 2010r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologicznym UŚ oraz Studia Podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy bada język dzieci, młodzieży oraz dorosłych z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. (więcej...)

Grupa aktywnych PUSH

KowalskaMarta Kowalska

Jestem mamą czworga dzieci. Najmłodsza, Joanna, dziś już 11-latka, przyszła na świat z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, wprowadzając w nasze poukładane już życie niemały zamęt i niepokój o to, co dalej. W tamtym okresie niezwykle trudno było znaleźć zaspokajające w pełni naszą potrzebę wiedzy (więcej...)

TomaszewskaDominika Tomaszewska

Jestem mamą 8–letniego chłopca z przepukliną–oponowo rdzeniową. W chwili obecnej zrezygnowałam z kontynuacji kariery naukowej na rzecz opieki nad niepełnosprawnym synem. Miarą moich sukcesów jest każdy krok postawiony przez syna i uśmiech na jego twarzy. (więcej...)

CyconPaństwo Cycoń

Monika Rupala-Cycoń, tłumaczka i Damian Cycoń z Katowic, inżynier budownictwa, rodzice Jasia z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, ur. 17. stycznia 2006 roku, nie operowanego prenatalnie (o rozszczepie dowiedzieliśmy się po urodzeniu). Oboje jesteśmy zainteresowani poprawą sytuacji dzieci i dorosłych z tą wadą w Polsce  (więcej...)

KukulkaJoanna Kukułka

Jestem studentką IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Przez 2 lata pracowałam w fundacji, a teraz chcę wesprzeć projekt PUSH. Jestem harcerką od 10 lat i instruktorką w stopniu podharcmistrzyni, harcerstwo to moja przygoda życia. Interesuję się historią prawa Polski Ludowej oraz tańcem. Motywację to działania czerpie z wiary w to, że moje życie jest takie, jakie ma być.

Kalendarium

Facebook

Licznik odwiedzin

763152
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszyscy odwiedzający
211
1622
1895
763152

Sponsorzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Partnerzy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

powered by Nataltec 2014