ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Sport hartuje – legenda czy takie są fakty?


Sport jest miłą odskocznią dla osób, które codziennie się rehabilitują, dlatego na naszych wyjazdach czy warsztatach niejednokrotnie wprowadzamy nowe dyscypliny sportowe dla osób niepełnosprawnych. Dajemy możliwość poznania licznych sportów, po to aby poszerzyć horyzonty naszych podopiecznych i dać im możliwość wyboru rozwoju w danej dyscyplinie sportowej. Wierzymy, że poprzez aktywizację sportową osób niepełnosprawnych działamy przeciw ich wykluczeniu społecznemu.
W naszej działalności wprowadziliśmy:
– żeglarstwo,
– handbiki,
– siatkówkę na siedząco,
– szermierkę na wózkach,
– kajaki,
– narciarstwo.

Spingóry

„Nie ma czegoś takiego jak porażka. Są tylko kolejne próby.”
Jeśli masz ochotę aby wysiłek, który wkładasz w jakąś czynność przyniósł ci satysfakcję i radość – jedź z nami w góry. Nie, nie, nie mówimy tu o Himalajach czy Karakorum, mówimy o naszych pięknych Beskidach, które pomimo mikro wzrostu, potrafią dać prawdziwie górskie przeżycia.

Projekt realizowany przez Fundację SPINA ma na celu postawienie kolejnego wyzwania podopiecznym – udowodnienia, że pomimo swoich niepełnosprawności można przeżyć przygodę a przeszkody w dążeniu do celu to tylko nasz strach i wyobraźnia. Projekt zakłada 4-5 wyjazdów górskich w Beskid Śląski i Żywiecki. Chcemy rzucić nowe wyzwanie podopiecznym. Trasy wypraw zostały dokładnie przemyślane i sprawdzone pod kątem dostępności dla osób poruszających się na wózkach oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na każdym wyjeździe uczestnicy będą dzieleni na drużyny, w każdej drużynie będzie co najmniej jeden uczestnik niepełnosprawny oraz wolontariusz. Drużyna będzie miała do wykonania zadania, których rezultaty będą oceniane po zdobyciu szczytu. W trakcie wyjazdów uczestnicy będą zdobywać stopnie sprawności, które otworzą drogę do zdobycia odznaki SpinGórala. Odznakę zdobędą uczestnicy wszystkich wydarzeń, dodatkowo na każdym wyjeździe będą wyłaniani zwycięzcy etapów. Oprócz rywalizacji poszczególnych ekip i zdobywania szczytów, zorganizowane zostaną również gry i zabawy dla dzieci.