ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Chillout w Łące!!!


Słońce, wiatr… i spokój – w takiej atmosferze w sobotę 12.09.2020 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące, koło Pszczyny, odbył się biwak – Aktywna SPINA.

Tradycja aktywnego spędzania czasu nad wodą nie byłaby możliwa gdyby nie uprzejmość i gościnność Burmistrza Pszczyny oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Po raz kolejny mogliśmy
razem z naszymi podopiecznymi cieszyć się z pięknej pogody, dobrego towarzystwa oraz licznych atrakcji.

Była możliwość skorzystania z kajaków, rowerków wodnych, SUP-ów (desek do pływania), czy zażywania kąpieli w wodzie. Po tak wyczerpujących atrakcjach sportowych znalazło się też coś dla artystycznych dusz – zajęcia z ceramiki oraz Arcyglutki – zajęcia z sensoplastyki, która wprowadza
świat zapachów, faktur, kolorów pobudzając zmysły – nie tylko naszych dzieci, ale jak się okazało, również rodziców. Nie zabrakło również spotkania z ukochanymi psiakami, jak zawsze dogoterapia dostarczyła wielu wrażeń podopiecznym.

Interesującym doświadczeniem były warsztaty dla rodziców i dzieci z techniki mindfulness, czyli lekcji uważności, koncentracji. Zrelaksowani, odprężeni mogliśmy się oddać przyjemności rozmowy i wymiany doświadczeń.

Biwak Fundacji SPINA 2020 zakończył się w promieniach zachodzącego słońca… ale to nie koniec Spinowych wyzwań! Już 04.10.2020 kolejne Spingóry – z jeziora przeniesiemy się w góry.

Do zobaczenia na szlaku!!!