ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Kaja urodziła się w 2019 roku z rozszczepem kręgosłupa lędźwiowego ze współistniejącym wodogłowiem, pęcherzem neurogennym (z tego powodu jest cewnikowana 7 razy na dobę) oraz lewą stopą końsko-szpotawą. W ciągu 10 tygodni życia Kaja przeszła 8 operacji, pierwszą z nich kilka godzin po urodzeniu. Kilkakrotnie jej stan zdrowia pogarszał się, co skutkowało kolejnymi operacjami. Kaja wymaga stałej opieki lekarskiej różnych specjalistów, potrzebuje także rehabilitacji. Leczenie farmakologiczne, zaopatrzenie w asortyment medyczny i ortopedyczny, dojazdy na konsultacje lekarskie i rehabilitację generują duże koszty. W sierpniu 2022 roku Kaja przeszła zabieg chirurgiczny wydłużenia ścięgna Achillesa, który znacznie poprawił ułożenie stopy.

Kaja pomimo swojej choroby i towarzyszących jej trudności jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Ma obecnie trzy lata i nie chodzi samodzielnie jedynie czworakuje w obrębie mieszkania. Potrafi wstać z asekuracją, jednak potrzebuje specjalistycznych ortez do prawidłowego ułożenia stóp.

Kaja bardzo by chciała jak najlepiej funkcjonować i bawić się z rodzeństwem oraz rówieśnikami w przyszłości. Jednak ze względu na swoje ograniczenia wymaga specjalistycznej stymulacji rozwoju głównie fizjoterapii (przy wsparciu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego), logopedii, integracji sensorycznej i terapii ręki.

Bardzo prosimy o wsparcie dla Kajusi w postaci 1,5% podatku lub darowizny.

Z całego serca DZIĘKUJEMY 🙂

Kaję można wesprzeć przekazując darowiznę lub 1,5% w rozliczeniu PIT:

FUNDACJA SPINA
KRS: 0000297411
CEL SZCZEGÓŁOWY 1,5%: KAJA DUDA
NUMER KONTA: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
TYTUŁEM: KAJA DUDA