ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Cześć, jestem Lilianka! Przyszłam na świat w listopadzie 2015 roku. Była to ogromna radość dla mojej mamy, ale też i wielki strach o mnie, ponieważ urodziłam się z przepukliną oponowo-rdzeniową na wysokości klatki piersiowej. Gdy miałam 2 tygodnie, przeszłam operację neurochirurgiczną, która uratowała moje życie. Dzięki niej mam możliwość być tutaj dzisiaj z moją mamą i rodziną, oraz mogę poznawać świat, który tak bardzo mnie interesuje. Nie zawsze było kolorowo, przez swoje krótkie życie wiele przeszłam, w tym nie zawsze przyjemne badania, a dodatkowo przez większość swojego życia byłam cewnikowana. Na szczęście, razem z moją mamą nie poddajemy się – jesteśmy dzielne. Wiemy, że co by się nie działo, to damy radę – pomimo kłód, które często życie rzuca nam pod nogi.

Jestem pogodną i radosną dziewczynką. Chodzę już do szkoły, uwielbiam się uczyć i spędzać czas z przyjaciółmi, a najbardziej kocham rysować. Niestety, mam problem z czytaniem, mówieniem i rozumieniem słów, ponieważ zdiagnozowano u mnie afazję ruchową i zaburzenia słuchu centralnego. Mimo to nie zniechęcam się – ćwiczę dzielnie z logopedą i z mamą. Mam też zaburzenia neurologiczne, słabe nóżki, a jedna z nich jest krótsza, dlatego codziennie ćwiczę. Z powodu moich schorzeń pozostaję pod opieką wielu specjalistów takich jak: urolog, neurochirurg, neurolog, ortopeda, logopeda, audiolog i fizjoterapeuta.

Proszę, pomóż mi i mojej mamie – pomimo naszych chęci i wytrwałości, niestety nie stać nas na opłacenie kosztownych badań, regularnych zabiegów fizjoterapeutycznych i sprzętu ortopedycznego. Wierzę, że dzięki Wam może nam się udać i nadal będę mogła poznawać świat o własnych nóżkach.

Liliankę można wesprzeć przekazując darowiznę lub 1,5% w rozliczeniu PIT:

FUNDACJA SPINA
KRS: 0000297411
CEL SZCZEGÓŁOWY 1,5%: LILIANA NOWICKA-HUTYRA
NUMER KONTA: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176
TYTUŁEM: LILIANA NOWICKA-HUTYRA