ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Spinowy zawrót głowy – biwak w Łące

Słońce, wiatr i dobra zabawa. W takich warunkach odbył się biwak Fundacji SPINA. Tym razem trwał on cztery dni, od 16 do 19.06.202, i odbył się, już tradycyjnie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych – MORiS w Łące.

Program był bogaty i atrakcyjny. Zadbaliśmy o aktywności sportowe, ale nie zabrakło również zajęć artystycznych i warsztatów psychologicznych. Odbyło się również spotkanie wolontariuszy Programu SOS dla Pacjentów z Rozszczepem Kręgosłupa, które poprowadziła pani psycholog, coach Honorata Bołoz, natomiast Elżbieta Brol zaproponowała warsztaty mindfulness dla dzieci i rodziców.

Dzięki Firmie Vital-Med uczestnicy biwaku mieli możliwość zapoznania się i wypróbowania najnowszych modeli wózków, sprzętu rehabilitacyjnego. Kolejną atrakcją były zajęcia z psami – dogoterapia.

Las, łąki to świetne miejsce do przeprowadzenia nocnej gry terenowej pod czujnym okiem edukatorki Doroty Kozioł-Żurawskiej. A dla strudzonych wędrówką, zajęcia artystyczne z “Manufakturą rzeczy. niepowtarzalne” Anna Skrzypiec. A wieczorem ” Hawajska zabawa”, tańce, karaoke razem z Moniką Osadnik i długie Polaków rozmowy. Ranek sprzyjał zajęciom na wodzie – żagle, kajaki, rowerki wodne, SUP-y.

Czas spędzonych w takich okolicznościach natury i w takim gronie zaowocował nowymi znajomościami i mnóstwem pięknych wspomnień.