ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

W drodze do samodzielności – aspekt medyczny i społeczny

Konferencja Fundacji SPINA

5 listopada 2022
10.00 – 17.00
?Uniwersytet SWPS w Katowicach
ul. Techników 9

Konferencja ma charakter multidyscyplinarny i jest poświęcona zagadnieniom medycznym i psychologicznym. Tematy medyczne będą dotykały problemów urologicznych, leczenia i higieny ran przewlekłych, zagadnień ortopedycznych: od metod leczenia deformacji stóp, kolan, bioder w przebiegu MMC, poprzez profilaktykę złamania kości i leczenia wtórnej osteoporozy w MMC.


Podczas wydarzenie będzie również możliwość zapoznania się z ofertą ortopedyczną kończyn dolnych dla pacjentów z przepukliną oponowo-rdzeniową. Konferencji będą towarzyszyć konsultacje i prezentacje producentów akcesoriów medycznych i rehabilitacyjnych.


Istotnym aspektem konferencji jest panel psychologiczny, skupiajacy się na zagadnieniach dobrostanu psychicznego matek i dzieci z niepełnosprawnością, przemocy w szkole i umiejętności reagowania na nią.

Wydarzenie odbywa się w siedzibie Uniwersytetu SWPS, przy ulicy Techników 9 w Katowicach. Wydarzenie jest w pełno stacjonarne i darmowe.

DOTYCHCZASOWI AMBASADORZY

profesor Janusz Bohosiewicz
profesor Anna Latos-Bieleńska,
kierowniczka Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
profesor Piotr Czauderna,
przewodniczący Rady do spraw Ochrony Zdrowia przy Prezydencie RP oraz kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
doktor nauk medycznych Ewa Tobor,
wykładowczyni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele –
Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG