ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
tel.: 503 005 408
fundacja@spina.com.pl

Fundacja działa na rzecz dzieci i dorosłych z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami wrodzonymi.

#Rozmowyna501km

Wsparcie programu SOS dla ROZSZCZEPU KRĘGOSŁUPA

Celem projektu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat rozszczepu kręgosłupa u dzieci i dorosłych oraz propagowanie aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych. Wyzwaniu temu towarzyszy zbiórka funduszy na działalności Fundacji SPINA i wsparcie programu SOS dla ROZSZCZEPU KRĘGOSŁUPA. Program ten jest realizowany na terenie całej Polski. Celem projektu jest budowa sieci wsparcia dla rodzin oczekujących narodzin dziecka z wadą cewy nerwowej, będących w trudnej sytuacji życiowej. Aby ułatwić rodzicom otrzymanie pomocy i rozpoczęcie właściwych dla dziecka działań w szpitalach, na terenie całej Polski zostaną umieszczone plansze informujące, gdzie można otrzymać pomoc telefonicznie, mailowo, lub poprzez informacje dostępne na stronie internetowej fundacji. Program SOS dla ROZSZCZEPU KRĘGOSŁUPA ma na celu zapobieganie osamotnieniu rodzica w sytuacji doświadczenia traumy oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Jarek – fundament projektu, przejdzie dla fundacji Wielki Szlak Beskidzki – łącznie prawie 501 km. W trasie towarzyszyć mu będą Dorota, Monika, Janusz oraz… wszyscy, którzy będą mieli ochotę spotkać się z nimi na wydarzeniu Rozmowyna501km, oraz istnieje możliwość przejścia fragmentu trasy z Jarkiem, lub wspólne spotkanie w schronisku.

Rozpoczęcie trasy – 5.07.2020 Wołosate – najpiękniejszy koniec Polski stanie się w tym dniu miejscem dla tych kilku par nóg, obciążonych plecakami, ,wielką motywacją i równie wielką nadzieją na wspólne wsparcie ludzi z całej Polski.

Kto wyrusza?

Nasi piechurzy to wielcy miłośnicy górskich szlaków. Maja na swoim koncie
szlaki w Polsce od Karkonoszy po Bieszczady, w Słowenii, Słowacji, Ukrainie, Rumunii i Austrii. Jarek i Dorota przeszli w zeszłym roku szlak św. Jakuba z Porto do Santiago de Compostella. Ponad 250 km w 12 dni, przegadane godziny, nowe znajomości i zakończenie wyprawy na krańcu świata. Jarek i Janusz przeszli w czerwcu Mały Szlak Beskidzki – ot tak, 137 km, dla wprawy przed czymś większym. Przebyte razem kilometry są już
czterocyfrowe. Monika – dzielny towarzysz większości wypraw. „Dyrektor motywacyjny” – jak to my nie damy rady? Organizator wypraw w ramach projektu Spingóry 2019 i Spingóry 2020. Prywatnie – pierwsza polska mistrzyni świata w parasnowboardzie, brązowa medalistka mistrzostw świata w parasnowboardzie w konkurencji banked slalom.

Co będzie czekało członków wyprawy?

Ciężka droga, ciężkie plecaki, kapryśna pogoda, niewygody… i jedna z
najlepszych przygód życia, bo oparta na wspólnym działaniu, zaangażowaniu w pomoc, byciu razem z uczestnikami wyprawy* w słońcu i deszczu.

Co czeka uczestników wyprawy* ?

Zapisy rozmów, ważnych i mniej ważnych, notatki z trasy, live’y, spotkania,
wspólna przygoda „na odległość” (można dołączyć online).

* Uczestnik wyprawy będący jej członkiem „na odległość” lub darczyńcą,
wpłacającym na zbiórkę. Każdy zarejestrowany uczestnik wyprawy otrzyma certyfikat „Wirtualnego wsparcia na 501km”.